Топ сервісів для перевірки швидкості завантаження сайту

топ сайтів для перевірки швидкості завантаження сайту

Сьогодні більшість інтернет-провайдерів та навіть мобільних операторів запроваджують швидкісний інтернет, який гарантує стабільне з’єднання. Але навіть в цих умовах, швидкість завантаження сайту залишається актуальною проблемою.

Цей параметр впливає на важливі показники, є одним із факторів ранжування та сприйняття ресурсу відвідувачем. Якщо він занадто повільно працює, то його не заохочують ні пошукові системи, ні користувачі. Просування ніколи не обходиться без доопрацювання юзабіліті, яке звертає увагу на завантаження сторінок та способи його прискорення.

Для чого потрібна швидкість завантаження? Статистика від компанії Google показала, якщо час завантаження перевищує 1-5 секунди, то це збільшує вірогідність відмови більше, ніж на 100%. Вона також необхідна для того, щоб:

  • привернути нових клієнтів – потрібно, щоб швидко працювала на лише десктопна версія сайту, але й мобільна. Кількість користувачів, які заходять через мобільні пристрої щодня зростає, тому цей сегмент важливо охопити;
  • поліпшити зручність роботи для користувачів – занадто громіздкий код – поширена причина зниження продуктивності сайту. Цього можна уникнути, якщо приділяти увагу оптимізації;
  • утримати аудиторію для збільшення конверсії – значення, яке показує кількість клієнтів, що не покинули сайт після перегляду першої сторінки або кількох секунд перебування на платформі.

Сьогодні існує багато сервісів для перевірки швидкості сайту, які значно полегшують роботу. Ми зібрали найпопулярніші інструменти та розглянемо особливості кожного з них – вам залишилося лише вибрати оптимальний варіант.

1. PageSpeed Insigts

PageSpeed Insigts

Офіційний інструмент від Гугл-сервісу, якому надають перевагу більшість SEO-спеціалістів та веб-майстрів. Він порівнює дані реальних користувачів в усьому світі й показує середні результати. Якщо показники незадовільні, то даються реальні поради для оптимізації ресурсу.

2. Pingdom Tools

Досить інформативний сервіс, що має платну та безкоштовну версію, а також мобільний додаток. З його допомогою можна провести швидкий аналіз по всім параметрам продуктивності. Користувачам надається список можливих проблем, на які можна клікнути, щоб «розгорнути» розділ та вивчити детальну інформацію.

3. GTmetrix

GTmetrix

За функціоналом нагадує попередній пункт, але надає інформацію в іншому форматі – організовано та зручно для веб-майстрів. Перевага сервісу: збереження історії перевірок, що дозволяє робити порівняльний аналіз та слідкувати за динамікою. Також є платна версія, яка надає розширений функціонал. Вона допоможе автоматизувати деякі процеси.

4. Uptrends

Має зручний інтерфейс, а результати перевірки подаються у вигляді таблиць та графіків. Користувачам пропонують різні налаштування: можна вибрати тестування мобільної або десктопної версії, обирати різні браузери, розширення екрану тощо – все це доступно для всіх охочих та не потребує додаткової плати.

5. WebPageTest

WebPageTest

У цьому випадку перевірка завантаження сайту здійснюється тричі, що дозволяє оцінити не тільки загальні показники, але й ефективність кешування. Ця особливість відрізняє даний інструмент від інших, але він надає недостатньо повну інформацію й має досить незручний інтерфейс.

6. WebSitePulse

Перевіряє швидкість відгуку html-сторінки, контент, зображення та будь-яких об’єктів внутрішньої веб-сторінки. Тест виконується окремо для кожного з компонентів. Недолік інструменту в тому, що він має обмежений функціонал та досліджує лише 30 початкових сторінок ресурсу, тому не підходить для оптимізації масштабних проектів.

7. PR-CY

Безкоштовна версія дозволяє провести аналіз параметрів індексації, перевірити ресурс на віруси та потрапляння під санкції пошукових систем. Крім того, є можливість ознайомитися зі статистикою відвідувань, соціальною активністю та юзабіліті платформи. У платній версії надається функція порівняльного аналізу кількох десятків адрес, а також доступна перевірка внутрішніх сторінок. Після завершення тестування сервіс дає поради для поліпшення роботи ресурсу.

Кілька рекомендацій, що допоможуть прискорити роботу ресурсу:

  • зменшення кількості запитів – відгуки займають час, що негативно позначається на роботі веб-сторінок. Для цього рекомендують статично завантажити всі можливі файли, без використання запитів до бази даних – можна скористатися спеціальними плагінами;
  • оптимізація CSS та JavaScript – розмір та кількість таких файлів має значення. Щоб уникнути перебоїв в роботі ресурсу, скористайтеся доступними онлайн-інструментами для їх стиснення;
  • оптимізація зображень – картинки, ілюстрації, фотографії – найбільший компонент, який обов’язково потрібно стискати перед використанням;
  • додаткові можливості – існують різноманітні технології або так звані турбо-сервіси, які допомагають створювати полегшені версії сторінок.