Який SSL сертифікат вибрати для свого сайту

ssl сертифікат

Спеціальний цифровий підпис, що дозволяє забезпечити зашифроване з’єднання між сервером та браузером, за допомогою https протоколу називається SSL – сертифікат. Ця річ є обов’язковою, якщо ваш ресурс збирає приватні дані користувачів, працює з різноманітними платіжними системами, чи будь-якого типу конфіденційною інформацією. Шифрування дозволяє забезпечити захист від отримання даних сторонніми особами. Також показує користувачам, що ви турбуєтесь про них та їх мережеву безпеку.

Сертифікат безпеки сайту: принцип роботи

Як і в будь-якому способі шифрування, в основі цього методу є ключ, як один з методів зашифрувати чи, навпаки, розшифрувати повідомлення. Для коректної роботи сертифікату передбачена участь трьох ключів: публічного, приватного та сеансового.

Перші два, генеруються одноразово, під час створення запиту на випуск сертифікату. Тому, такі типи ключів слід доволі добре зберігати, адже якщо його отримає стороння особа, вона може розшифрувати повідомлення і вам необхідно буде повторно встановлювати сертифікат.

Тип шифрування при якому використовуються два різні види ключів, називається асиметричним, він є безпечним, але повільним. Саме тому і використовується він всього один раз.

Тип шифрування одним ключем, відповідно, називається симетричним, є зручним та не дуже безпечним. Саме тому браузер генерує унікальний ключ під час кожного сеансу замість того, щоб його зберігати.

Безпечне з’єднання

Кожного разу, коли користувач заходить на сайт, між браузером і сервером встановлюється з’єднання SSL. Тривалість установки – буквально декілька секунд і відбувається тоді, коли ви вводите у пошуковій стрічці адресу сайту, браузер запитує у сервера чи є сертифікат, а сервер натомість відправляє інформацію про його присутність та публічний ключ. Якщо все добре – браузер генерує ключ сеансу, шифрує його за допомогою публічного ключа та зберігає ключ сеансу. Після цього – безпечне з’єднання встановлене.

SSL сертифікат: види

Розрізняють декілька основних видів сертифікатів в залежності від виду:

  • з перевіркою домену;
  • з перевіркою компанії;
  • з розширеною перевіркою;
  • з захистом піддоменів;
  • мультидоменнів.

А тепер більш детально.

Для того, щоб отримати сертифікат з перевіркою піддомена, необхідно підтвердити те, що ви ним володієте. Це можна зробити за допомогою Email або ж розмістивши код валідації в кореневій директорії домену.

Випуск такого виду сертифікату – справа декількох секунд, адже вам не потрібно надати абсолютно ніяких даних про компанію чи її власника. Отримати даний сертифікат може і фізична, і юридична особа.

Сертифікати з перевіркою компанії підтверджує право володіння доменом. Такий сертифікат показує, що сайт належить саме вашій компанії чи організації. Сертифікати можуть отримати тільки юридичні особи.

Для того, щоб встановити його, вам необхідно:

  • наявність в Whois інформації домену назви вашої компанії чи організації;
  • свідоцтво держреєстрації;
  • будь-який приклад офіційного документу з назвою організації;
  • відповісти на дзвінок-перевірку за номером.

На сертифікат з підтвердженням необхідно зачекати кілька днів, адже інформацію, яку ви надали необхідно перевірити.

Сертифікат захищений: для випуску такого сертифікату, проводиться дуже детальна перевірка компанії. При отриманні такого сертифікату, стрічка з адресою в браузері виділена зеленим кольором.

SLL сертифікати підписані власноруч

Так прийнято, чомусь, що ми завжди шукаємо легких та дешевих шляхів. З SSL сертифікатами те ж саме. Ви маєте можливість захистити свій сайт, згенерувавши сертифікат на веб сервері. Але при переході на сайт з підписаним власноруч сертифікатом, браузер видає повідомлення про те, що не рекомендує довіряти даному ресурсу.

Протокол безпеки SLL: чи впливає на позиції

Так. Адже це дозволяє стимулювати власників сайтів перейти на https протоколи та забезпечити безпеку передачі даних, в тому числі, ваших конфіденційних даних.

Сертифікати захисту інформації: переваги та недоліки

Їх використання дозволяє вашому сайту виглядати більш професійно, адже серйозна компанія завжди дбатиме про безпеку свого користувача, тому показуватиме вам всіма способами, що ви – захищені, а отже вам, не потрібно йти туди, де немає впевненості, що вашу приватну інформацію не отримають треті особи.

Сертифікат є актуальним для інтернет-магазинів чи комерційних сайтів, адже дозволяє максимально безпечно виконувати фінансові транзакції.

Не зволікайте, подбайте про безпеку своїх користувачів в мережі!