Просування сайту самостійно: підводні камені

Працювати в інтернеті хочуть всі. Існує така думка, що ті хто має знання в IT отримують високу зарплату, та ще й в доларах, що дуже важливо. Всі ставлять плюсики у Facebook під постами типу “Навчу заробляти в інтернеті..”, “Найлегший спосіб заробітку в інтернеті, всього за 9 тис. грн на тиждень”. Можливо, саме це частково формулює таку думку, що якщо ви хочете створити сайт, або ж розкрутити існуючий, то вам не доведеться звертатись до спеціалістів-фрілансерів, компаній, тощо, а розкрутити сайт самостійно зможете ви.

Насправді – ні. Ви можете виконати декілька кроків, згідно тим статтям, що дуже розкручені та розповсюджені в інтернеті, але зробити все як потрібно ви не зможете, і все одно будете змушені піти до професіоналів. Чому? – Розказуємо нижче.

Розкрутка сайту в Google

Ви створили та наповнили сайт, неважливо який це вид сайту, перед вами задача – зробити так, щоб не йшли до конкурентів, а йшли до вас. Нижче, декілька пунктів, які ви таки дійсно можете виконати самостійно, тільки питання в часі, а час – це гроші, причому, ваші гроші.

 • Додавання сайтів в пошукові системи. Впевнені, що вже на першому пункті ви зрозумієте що робите щось не те, адже швидше за все ви не знаєте що сайти туди (в пошукові системи) потрібно додавати. Звертаємо вашу увагу, якщо ваш сайт тільки-но створений – цей пункт є обов’язковим. Якщо ж сайт для вас створювали спеціалісти, швидше за все цей пункт виконали. Та рекомендуємо перевірити. Якщо ви вирішили виконати розкрутку сайту самостійно, то пояснимо вам трішки детальніше для чого це потрібно. Отже, основна мета додавання – повідомити Google що це ви і тепер ви тут.
 • Відкриємо маленький секрет: аналітика – наше все, у будь-якому бізнесі. Якщо ми з вами не будемо мати конкретних цифр, ми не будемо знати що працює, а що – ні. Для прикладу, у вас є сайт, де ви продаєте одяг. Ви створили карточку товару, зробили гарні фото та описи, поставили кнопку “Купити”. І ніхто нічого не купує. Чому так? – все можна побачити саме в аналітиці.
 • Відповідно, наступний пункт – додати сайт в панель веб-майстра. Для ефективного розвитку сайту цей пункт просто необхідний. Саме завдяки цьому сервісу ви можете отримати всі аналітичні дані, наприклад, кліки на ваші сторінки чи їх покази, за якими ключами переходять на ваш сайт, які помилки там присутні, тощо.
 • Реєстрація в Google “Мій бізнес” – сервіс, що допомагає покращити видимість сайтів свого бізнесу під час пошуку.

В принципі, це все, що ви можете зробити самостійно. Та чи це потрібно, якщо ви можете замовити розкрутку сайтів у спеціалістів?

Безплатна розкрутка сайту: чому це так важко

Для того, щоб ваш сайт завжди був у ТОПі необхідно виконати дуже багато маніпуляцій. Ми про них розповімо дуже коротко та стисло, і назвемо не всі, адже всього в статті не розпишеш, та й не всі хочуть читати стільки тексту 🙂

Пошукова оптимізація. Що таке? З чим їдять?

Це саме та робота для якої потрібен спеціаліст. SEO-шник – це людина, яка збирає докупи та аналізує масу інформації для того щоб дати вам відповідний результат. Вона відповідає за всю “серединку сайту”: Title, meta tags, оптимізовані зображення, помилки на сайтах, загальний аналіз сайтів, рекомендації щодо покращення і багато-багато іншого.
Сама пошукова оптимізація використовується з метою отримання високого рангу в пошуковій системі по запитах.

Ваш сайт повинен бути прекрасним не тільки зовні, але й всередині. Ще один секрет: Google дуже любить, коли все виконано правильно. І якщо він побачить, що на вашому сайті виконано все згідно його вимог, і що ви даєте користувачеві буквально все те чого він хоче, та ще й швидко – ви будете мати найвищі позиції і тримати їх дуже довго.

Реклама

Реклама – рушій прогресу. Вона на кожному кроці, в кожному смартфоні, і взагалі повсюди. І ваш сайт також потрібно рекламувати. Видів реклами є багато і можна використовувати їх всі, а можна лише одну, але ефективно. Для розкрутки сайту в інтернеті реклама – це все.

Зробити її самостійно ви, звісно, можете. Але попереджаємо вас наперед – ви зіллєте всі кошти, які туди вклали. Так, ми знаємо, що ви читали рекомендації та робили все, згідно уроків на youtube.com та є така штука, як практика. Рекламний спеціаліст, який працював з мільйонними кампаніями, той, хто з 0 розкрутив не один сайт за допомогою реклами, краще впорається з сайтом, ефективно використовуючи гроші. Під “ефективно”, мається на увазі те, що ви їх повернете, бо до вас прийдуть клієнти, які придбають у вас товар.

SMM – для самостійної розкрутки сайту саме те, що треба

Присутність у соціальних мережах – це дуже добре. Та варто зауважити, що присутні тут всі бренди, виробники, а основне – ваші конкуренти. Ми знаємо, що ви робите красивий продукт, або надаєте унікальну послугу, але це зовсім не означає, що ви можете його представити саме так, як це бачите ви. А от спеціаліст – може.

Чому? Якщо ви для того, щоб розкрутити сайт та зробити його присутність в соціальних мережах видимою, наймаєте спеціаліста, будьте готові до того, що зробить він все належним чином. Спеціально під ваш бізнес спеціаліст SMM виконує наступне:

 • детально вивчає тематику вашого бізнесу;
 • клопітливо аналізує вашу ЦА (цільову аудиторію);
 • створює контент-план, який точно зацікавить вашу аудиторію;
 • створює графічні зображення, відео і т. п. – все для того, щоб ваша аудиторія знала і бачила: ваш бізнес крутий, ви любите людей і з ними спілкуєтесь, ви даєте людині те, що їй потрібно і там, де це їй потрібно, і основне – тоді, коли їй це потрібно. І вона буде з вами 🙂

Звідси випливає спеціальна таргетована реклама в соціальних мережах, що є дуже класною штукою для розкрутки сайту. Таргетингова реклама – це спеціальний вид реклами, розрахований на конкретного користувача.

Пояснюємо. Ви почитали класний пост на Facebook про сучасну моду, її віяння, стилі, тощо. У статті було багато класних картинок, і взагалі, вона вам сподобалась так, що ви поклікали на всі фотки, залишили свій коментар та лайк та поділились статтею зі своїми друзями. Відповідно, наступні статті, які будуть показані у вашій стрічці як “рекомендовані” міститимуть схожу тематику, а реклама, яку ви будете бачити у тій же стрічці буде пов’язана з сучасною модою, тобто, ви будете бачити картинки з туфлями та сукнями, спідницями та джинсами, костюмами та капелюшками, і біля картинки буде такий собі заклик до дії, або купити, або перейти, або переглянути.

E-mail маркетинг

Один з варіантів, що використовують для розкрутки сайту. Не слухайте тих хто каже, що це вже не актуально. Актуально, навіть дуже, просто, як і все вище описане – це потрібно робити правильно. Давайте говорити на прикладах.

Ви купили рослину через інтернет. Купили, бо вона красива, назва класна, і взагалі для вас – вона ідеальна. Отримали своє замовлення, оплатили, прийшли додому – посадили. Рослина тиждень була красивою і все: квіти втратили колір, листя опадають.
А знаєте, що ви зробили не так? – Ви не отримали інформацію про те, як правильно її висадити, яке місце вона любить, та як правильно за нею доглядати.

От для подібних речей і необхідний якісний E-mail маркетинг. Для вищеописаного, він мав би виглядати так:

 • лист-привітання, після реєстрації;
 • лист, про підтвердження покупки;
 • лист про підтвердження оплати та доставки;
 • лист, про те, як правильно висадити рослину;
 • лист, про те, як правильно за нею доглядати.

Звісно, не всі листи вам повинні прийти одразу. Спеціалісти продумують ланцюжок та прораховують все до деталей настільки, що кожен лист буде відправлено тоді, коли вам саме це і потрібно.

Наповнення сайту

Контент – це дуже важливо. Інформацію для вашої цільової аудиторії потрібно подавати правильно. Спеціаліст може зробити так, щоб ваш продукт був добре описаний, статті в блозі були зрозумілими та закликали людину купити ваш продукт і бути лояльним до вашого бренду, а також підвищити вас у видачі, тобто підняти в топ.

Щоб розкрутити свій сайт, ви можете самостійно писати про переваги вашого продукту та про те який він хороший. Але написання та перевірка статті для вас займе багато часу, а от спеціаліст:

 • вивчить детально тематику вашого бізнесу;
 • напише красиві описи товарів, категорії, статті для блогу;
 • зробить він це все на основі спеціального семантичного ядра;
 • всю інформацію він подасть настільки чітко та точно, що клієнт зрозуміє, прийде і придбає, та ще й порекомендує іншим звертатись до тільки до вас.

Розкрутка сайту самостійно: резюме

Якщо ви уважно прочитали статтю, то ви вже зрозуміли, що є кроки, які ви можете виконати самостійно, але це займе ваш час, а є ті речі, які просто необхідно довірити спеціалістам.