Як правильно вибрати хостинг для сайту

хостинг сайту

Важливим при створенні сайту є безпечне та надійне місце зберігання всіх файлів сайту. Давайте, як завжди, говорити прикладами. Хостинг – це ніби велике приміщення, в якому розміщуються різноманітні офіси (під офісами, мається на увазі, одиниці виміру віртуального простору). Приміщення – це сервер, у якому і розміщуються файли кожної конкретної сторінки.

Хостинги поділяються на безкоштовні та платні. Різниця між ними, мабуть, очевидна, та все ж, озвучимо. Платні сервери:

 • відповідають всім вимогам стабільної, тривалої та ефективної роботи вашого сайту;
 • мають більш широкі можливості, аніж хостинги безплатні;
 • більша потужність;

Безкоштовні сервери:

 • мають дуже обмежений функціонал;
 • ваш сайт можу постійно падати, а це означає недовіру вашого клієнта до вас.

Так, для тих, хто тільки починає свій бізнес в інтернеті, дорогі платні та мультифункціональні хостинги – це тільки мрія, на яку, на жаль, не завжди є достатньо коштів. Саме тому, вони і вибирають безкоштовні. Давайте ми, все ж, трішки більше розкажемо про безкоштовні хостинги, ризики, які можуть виникнути, якщо ви обрали саме такий.

Хостинг для створення сайту: безкоштовний

Що ж, можна вважати, що він не є вже аж настільки поганим. Для прикладу, він буде ідеальним варіантом для сайтів, які розраховані на недовготривалу роботу, таких як сайти-візитки, лендінги, тощо. Вони витримують доволі невелике навантаження та дозволяють зекономити кошти. Тому, якщо ви плануєте зібрати базу контактів, або запрошувати клієнтів на свій семінар, або ж з розказати клієнтам про знижки на ваш товар, то безкоштовний хостинг для вас буде ідеальним варіантом. Та, якщо ви замовили розробку інтернет-магазину, або ресурсу, який доволі часто буде відвідувати велика кількість користувачів, то вам слід врахувати і бюджет, який ви витратите на хороший платний варіант.

Як правильно вибрати хостинг для сайту

Отже, ви все ж вирішили перед тим, як обрати платний варіант, протестувати безкоштовний. Що на вас чекає:

 • доволі низький або взагалі відсутній сервіс. Якщо у вас виникнуть проблеми з таким хостингом, і ви захочете звернутись в службу підтримки, будьте готові до того, що це процес дуже довготривалий. Мало того, що ви можете взагалі не знайти контактів служби підтримки, швидше за все, ви навіть не отримаєте фідбек;
 • якщо для вашого бізнесу важлива документація, то від безкоштовних хостингів ви навряд чи її отримаєте. Адже тут дуже розмите поняття продавець-покупець, і якщо ваш бізнес підпадає під ризик або ж ви зазнаватимете матеріальних втрат через неякісний сервіс, то будьте готові до того, що хостинг не нестиме за це абсолютно ніякої відповідальності.
 • зазвичай, місце на таких серверах дуже обмежене, тому, якщо все ж наважитесь обрати цей варіант, вам слід підготуватися до того, що деякі файли та сторінки доведеться видалити назавжди;
 • якщо ви обираєте хостинг для сайту на WordPress безкоштовний, то ви можете стикатися з тим, що функціонал хостингу дуже обмежений, і може бути відсутня можливість працювати з поштою, таблицями, тощо;
 • там просто нереально багато реклами. Реклама буде всюди, і позбутись її практично неможливо. Це буде приносити сильний дискомфорт вашим клієнтам, і вони просто перестануть заходити на ваш сайт.

Рекомендуємо вам завжди, перед тим як вибрати хостинг для сайту, ознайомитись з усіма перевагами та недоліками та розглянути якомога більше варіантів.

Який краще хостинг для сайту: види

Віртуальний: вважається одним з найбільш популярних, на ньому можна розмістити дуже велику кількість сайтів на одному сервері, де буде виділене місце під кожен окремий проект. Оптимальний варіант, для бізнесів, що розраховують на півтори тисячі відвідувачів щодня.

Фізичний: вам виділяється окремий сервер. Вони дозволяють забезпечити постійну роботу сайту, без перебоїв, хорошу технічну підтримку та безпеку. Ідеальний варіант для доволі великих та важливих проектів.

Віртуальний виділений сервер: сайт розміщений на окремому виділеному сервері. Чудово підійде для власників великих інтернет-магазинів.

Хмарний: складається з декількох серверів, що з’єднані в одну групу, а це дозволяє розміщувати потужні сайти та забезпечувати їм стабільну та безперебійну роботу. Варіант, який підійде для будь-якого типу сайтів.

Хороший хостинг для сайту

Перед тим, як все ж наважитись підключити хостинг, зверніть увагу на:

 • те, чи компанія або ж хостинг, є ліцензованими. Хороший провайдер завжди повинен мати відповідну документацію;
 • тривалість присутності на ринку: тут, як і з усім бізнесом, чим довше компанія на ринку, тим більше в неї вірних та лояльних клієнтів;
 • хороша та цілодобова технічна підтримка;
 • можливість синхронізації FTP;
 • компанія надає тестовий період використання. Це є великим плюсом, адже ви можете власноруч протестувати всі можливі функції;
 • та, основне, що є будь-де – відгуки.

Який хостинг вибрати: декілька важливих порад

Порада 1. Обирайте той варіант, що пропонує вам повноцінну та безперебійну роботу навіть у найбільш критичних ситуаціях.

Порада 2. Для того, що ваш сайт працював коректно, вам необхідна підтримка всіх інструментів.

Порада 3. Можливість цілодобово мати доступ до нього, щоб у випадку неполадок, швидко усунути проблему, не звертаючись до техпідтримки.

Порада 4. Надійний захист та повноцінне щоденне копіювання файлів.

Що ж, ви обрали для себе провайдера, який підходить всім вашим вимогам. Виникає питання: чи на вже робочому сайті можна змінити хостинг? Чи не буде ніяких проблем з функціонуванням сайту? Відповідаємо – так, ви можете сміливо змінювати хостинг на той, який вам підходить найбільше, не боячись збоїв у роботі сайту.

Який краще хостинг для сайту: резюме

Якщо ви тільки-тільки почали роботу в мережі, тобто, створили сайт, ви можете сміливо використовувати безкоштовні хостинги. Ви чітко зрозумієте принцип роботи та функціонал, і будете орієнтуватись на те, чи слід переходити на платний варіант, чи цього для вас, в принципі, достатньо.

Якщо ви плануєте серйозний проект, який передбачає великий трафік, обирайте платні варіанти, що пропонуються вам постійну підтримку та розширений функціонал.