Прототипування сайту

прототипирование сайта

Прототипування сайтів – це один з ранніх і важливих етапів створення будь-якої інтернет-сторінки. Для швидкого розуміння цей процес можна порівняти з будівництвом фундаменту. Від того, наскільки грунтовно буде опрацьована кожна деталь, залежить ефективність подальшої роботи.

Справа в тому, що розробка сайту являє собою масштабну роботу, яка передбачає залучення великого штату фахівців. На самому початку роботи нерідко виникає непорозуміння: замовникові не вдалося озвучити і донести всі свої ідеї, виконавець не зміг розібратися у вимогах і т. д. Все це призводить до помилок, які тягнуться один за одним і виливаються в невдалий проект.

Трохи теорії: що таке прототипування сайту?

Під прототипом сайту слід розуміти схему майбутньої веб-сторінки. Будь-яка творча робота починається з ескізу – етапу, який передує основним видам робіт, і ним не варто нехтувати. Ваш ескіз може бути чорновим або настільки деталізованим, наскільки це можливо. Але він дозволить вирішити кілька важливих завдань:

  • налагодити ефективну комунікацію всередині команди: дуже важливо для роботи над великим проектом, який передбачає взаємодію з великою кількістю фахівців;
  • відстежувати прогрес в режимі реального часу;
  • заощадити час – основна перевага. На етапі розробки прототипу вдається створити загальну концепцію, розглянувши всі її переваги і недоліки. Потім замовник вносить правки і затверджує проект, після чого можна переходити до основного виду робіт. Надалі готові ескізи будуть використовуватися в якості доповнення до технічного завдання.

Іншими словами, прототип сайту – це детальний макет, який дає можливість візуалізувати кінцевий продукт. Даний вид робіт особливо стане в нагоді, якщо потрібно розробити інтернет-магазин. У такого сайту завжди складна структура з великою кількістю сторінок. Наявність чіткого плану дозволяє упорядкувати роботу і відслідковувати терміни її виконання.

прототип сайту

Для чого потрібен прототип:

  • налагодити комунікацію з замовником – дуже важливий момент в роботі. Клієнти часто не знають, чого хочуть, але складність в тому, що вони відмовляються співпрацювати. На прохання надати мінімальну інформацію завжди знаходяться відмовки і пропозиція приступати до роботи, а «ми пізніше внесемо корективи». Прототип веб-сайту дозволяє оцінити важливість проведення підготовки. Обговорення допомагає з’ясувати: що буде на сайті, і яким він повинен вийти в кінцевому результаті. Цікаво те, що початкова ідея часто кардинально відрізняється від підсумкового технічного завдання. Якщо цей етап пропустити, то відсутність повного бачення призведе до помилок, які будуть наростати як сніговий шар. Як підсумок – всі залишаться незадоволеними;
  • ретельно продумати структуру майбутнього проекту (розібратися які потрібні розділи, сторінки і інші додаткові елементи). У кожного сайту є певна специфіка і прототипування в веб-дизайні наочно виявляє всі ці особливості. Навіть заготовки і готові шаблони не позбавляють від необхідності вносити правки. Наприклад, для деяких важливо розмістити на видному місці інформацію про свіжі акції і підготувати під неї окремий блок. У різних проектах будуть зустрічатися різні варіації і способи їх реалізації;
  • опрацювати функціонал (грамотно розташувати всі блоки, а також текст і графіку). На цьому етапі вимальовується зовнішній вигляд проекту. Стає зрозуміло: які використовуються заголовки, зображення і тексти, а також як часто їх потрібно оновлювати. Все це корисно з’ясувати заздалегідь, щоб уникнути несподіванок після того, як буде завершена верстка;
  • правильно організувати навігацію і подальшу взаємодію користувача з ресурсом. Прототип дизайну сайту – робота, при якій професійні дизайнери також враховують інтереси цільової аудиторії. Важливо, щоб ресурс відгукувався після певних маніпуляцій, зберігаючи динамічність;
  • швидке внесення правок – економить час виконавця і самого замовника;
  • можливість відпрацювати кілька версій. Надання клієнту декількох варіантів рішень – стандартна практика. Зараз для цього доступні різні інструменти, які дають можливість швидко і якісно виконати роботу. Клієнту залишиться тільки вибрати відповідний приклад, в якому найкращим чином будуть реалізовані ідеї проекту.

Як зробити прототип сайту?

Прототипувати сайт можна різними способами. Найпростіший з них – намалювати ескіз від руки. Незважаючи на те, що зараз є величезна кількість конструкторів, графічних редакторів та інших програм, цим методом досі активно користуються. Насправді це дуже корисно, адже в процесі обговорення з клієнтом, ви зможете на місці вирішити основні питання: швидко сформувати бачення, відкинути невдалі варіанти й продумати шляхи реалізації.

Ескіз, зроблений на папері – це грубий чорновий варіант, який краще не залишати в такому вигляді. Цю роботу бажано продовжити в спеціальній програмі, яка дозволить створити якісний макет. Інтерактивні прототипи сайту допомагають розібратися в механізмі роботи проекту і наочно побачити кожне проектне рішення. Тут можна пропрацювати все – шрифти, форми і колірні рішення, використати клікабельні функції, розгорнути меню, переходити зі сторінки на сторінку, задавати оригінальні розміри – деталізувати кожен елемент наскільки потрібно.

Подібний інструмент істотно полегшує роботу команді менеджерів і дизайнерів. Згодом готовий макет з усіма коментарями і внесеними правками передадуть вже іншій команді, яка відповідає за технічну частину роботи – верстальникам та програмістам.

прототип сайту це

Де зробити прототип сайту?

На сьогоднішній день існує величезна кількість програм для створення якісних макетів. У кожної з них є свої особливості і переваги. Перш ніж вибрати підходящий інструмент, потрібно оцінити наскільки точно він відповідає поставленим цілям і завданням проекту. Завдання такого додатка – спростити і прискорити роботу, тому в ньому повинен бути зрозумілий інтерфейс, достатня кількість готових трафаретів і шаблонів, сумісність з різними пристроями, можливість швидко внести правки або повністю змінити початковий варіант і т. д.

Щоб створити якісний прототип сторінки сайту багато компаній використовують відразу декілька інструментів для різних завдань. Фахівці нашої веб-студії найчастіше працюють в програмі Фігма (Figma) – це потужний багатоплатформний сервіс, який істотно спрощує роботу дизайнерів. Тут є колекція шрифтів, різні шаблони, векторний редактор і безліч зручних функцій.

Найчастіше сервіс використовують для роботи над складними багатосторінковими проектами, які потребують високої деталізації. Його перевага в тому, що тут можна розробляти не тільки макет, а й дизайн, що істотно заощаджує час. Готовий прототип в веб-дизайні легко експортується в різних форматах.

Незважаючи на те, що Figma – професійна програма, яка дає колосальні можливості, її досить просто освоїти. Розробники надали чіткі правила, відеоуроки і організували якісну підтримку спільноти для прискорення процесу вивчення.

Вартість прототипування

Ціна послуги залежить від багатьох факторів, тому часто розраховується індивідуально. В першу чергу все залежить від типу проекту. Наприклад, односторінковий сайт – це простий ресурс, який не вимагає багато часу. Чим більше обсяг робіт, тим вище вартість. Багато що залежить і від самого клієнта: дуже важливо, щоб замовник розумів, чого він хоче і яка кінцева мета проекту.

Якщо ви хочете замовити прототип для сайту, залишайте заявку на сайті WebTune. Наша веб-студія проконсультує вас у будь-якому професійному питанні.