Мінімалізм у веб-дизайні

минимализм веб дизайн

Мінімалізм в веб дизайні за останні кілька років став справжнім трендом. Він характеризується лаконічністю, простотою, точністю і ясністю композиції. А що ще потрібно для зручного і привабливого сайту? Простий дизайн, створений з використанням мінімальної кількості візуальних елементів, концентрує увагу відвідувачів на самій суті, цільовій дії. Та й з естетичної точки зору він має особливу привабливість. У чому ж секрет цього стилю?

Основна концепція мінімалізму

Головний позив мінімалізму – залишити в полі зору відвідувача винятково важливу частину об’єкта. Відомий художник-мінімаліст Дональд Джадд говорив, що сама форма, обсяг і колір вже має свою самостійну цінність. Не треба їх сприймати тільки як складову частину чогось іншого, цілого.

Створюючи сайт в стилі мінімалізм, можна піти двома шляхами:

 • естетика (коли для залучення уваги використовується красива картинка, але сама по собі вона не буде сповіщати про призначення сайту);
 • функціональність (коли важлива інформація візуалізується простим способом).

Але і в першому, і в другому випадку акцент робиться на контент, а не на особливостях його оформлення. Тому найчастіше такий стиль зустрічається на ресурсах, які представляють який-небудь продукт. Завдяки відсутності зайвих елементів на перший план висуваються безпосередньо товари або послуги.

Мінімалізм: веб дизайн сучасного покоління

Говорячи про основні риси даного напрямку, можна виділити наступні принципи мінімалізму:

 • краще менше, але краще (передбачає відмову від зайвих деталей, використання виключно найнеобхідніших елементів);
 • відсутність непотрібного (залишають лише те, що функціонально важливо під конкретний вид сайту, наприклад, корпоративний варіант вимагає акцент саме на бренді);
 • сенс в деталях (кожен елемент має свою важливу мету);
 • важливість кольору (використовується вся палітра, а не тільки сірі, білі і чорні кольори, як вважає більшість);
 • вільний простір (достатня кількість вільного місця дозволяє краще розглянути всі елементи сайту).

лаконічний дизайн сайту

Як створити мінімалістичний дизайн сайту?

Використання простого стилю для створення сайтів є найбільш поширеною практикою серед дизайнерів. Спираючись на вищезазначені принципи, щоб розробити мінімалістичний дизайн, потрібно дотримуватися наступних правил:

1. Основна увага на важливий контент. Простота інтерфейсу передбачає прибрати з сайту все зайве. Якщо елемент не несе ніякого смислового навантаження або не допомагає виконати будь-яку задачу – він непотрібний, і його можна сміливо видаляти. Таким чином дизайнер начебто може управляти поглядом відвідувача, визначаючи, на що саме він буде звертати увагу. І це не декоративні елементи, а сам контент.

Лаконічний дизайн сайту дає можливість швидко знайти потрібну інформацію і скласти уявлення про продукт. При цьому важливо не перестаратися, і не прибрати дійсно важливі елементи, що утруднить виконання основних завдань.

2. Щоб зробити акцент саме на змісті сторінки, часто використовують негативний (пустий) простір. У японській культурі навіть прийнято використовувати такий простір, щоб підкреслити цінність об’єктів. Це дає можливість розглянути кожен елемент окремо, так як він знаходиться на певній відстані від інших.

Незважаючи на те, що такий простір прийнято називати «білим», це зовсім не означає, що передбачається використання виняткового білого фону. Сайт може бути будь-якої кольорової гами, або їх поєднання, які вписуються в концепцію дизайну.

3. Варто також звернути увагу на візуальні характеристики ресурсу. Тут не потрібно використовувати тривимірні ефекти, тіні і градієнти, краще віддавати перевагу плоским структурам. Це стосується всього: від оформлення шрифтів до іконок.

Особливу атмосферу створюють зображення. Однак вони теж повинні відповідати всім принципам мінімалізму, інакше вся робота над дизайном зведеться нанівець.

Обмежуються розробники зазвичай і палітрою кольорів, тому що занадто яскравий колір може відвернути глядача від основного контенту. При цьому частіше використовується один або максимум два кольори на сайт. Мінімалізм передбачає «чисті» кольори. При цьому важливою умовою є наявність хорошого контрасту між зображенням і фоном.

4. Композиція також повинна відрізнятися простотою і лаконічністю. Розташування елементів має значення. Тому часто дизайнери застосовують модульну сітку, щоб по ній вирівняти всі деталі. Однак деякі використовують і хаотичне розташування об’єктів.

Якщо ви відкриєте інтернет і звернете увагу на приклади робіт в стилі мінімалізму, то здивуєтеся, як багато відомих брендів ним користуються, і які різні можуть бути роботи. Як не можна краще така техніка підходить для створення портфоліо і лендінгу.

сайт в стилі мінімалізм

Мінімалізм в дизайні сайтів: переваги стилю

Якщо раніше популярний веб-брутализм відрізнявся безладними розкладками і незграбними візерунками, то мінімалізм можна назвати його повною протилежністю. Останній користувачі люблять через безліч переваг:

 • висока швидкість завантаження сторінки через відсутність інших елементів і перевантаженості сайту;
 • правильні акценти, які допомагають відразу звернути увагу на головне;
 • проста і зрозуміла структура, доступна для будь-якого користувача;
 • стильний, акуратний і красивий дизайн.

І хоча багато хто думає, що дизайн мінімалізм нудний, позбавлений креативу і самовираження – це не так. Він націлений на зручність користувачів, забезпечує більшу ефективність сайту. А правильно прийняті рішення гарантують оригінальний кінцевий результат, який ніяк не можна назвати примітивним і нецікавим.

Веб-студія WebTune займається розробкою сайтів в різних стилях. Ми стежимо за трендами в світі дизайну, а також враховуємо потреби користувачів, особливості їх товарів і, звичайно ж, побажання замовників. Тому, звертаючись до нас, ви отримаєте кращий дизайн сайту в мінімалізмі або будь-якого іншого стилю на свій смак!