Аудиторний таргетинг і контент таргетинг

Аудиторний таргетинг включає в себе демографічний таргетинг та таргетинг по інтересам. А контент таргетинг включає в себе таргетинг по темам.

Орієнтування по інтересам – цей вид таргетингу дозволяє показувати рекламу користувачам на основі їхніх інтересів в каналах, відеороликах і результатах пошуку YouTube, а також на сайтах і в додатках КМС. Типи націлювання за інтересами:

 • аудиторії за інтересами;
 • особлива аудиторія за інтересами;
 • аудиторії зацікавлених покупців.

Аудиторії за інтересами

Цей таргетинг працює на основі поведінки користувачів в мережі. Всі доступні інтереси досить загальні: автолюбителі, користувачі мобільних пристроїв, активні користувачі соц. мереж, геймери та інші.

Якщо у вас досить вузька ніша, кількість потенційних клієнтів обмежена, а цільова аудиторія формулюється трохи більш точно, ніж, наприклад, “Чоловіки у віці від 25 до 34, які при цьому мають автомобіль”, то застосування даного виду таргетингу можна порівняти зі стрільбою з гармати по горобцях.

Щоб склалося розуміння, коли ми вибираємо в якості таргетингу одну з категорій – Інвестори, то Google AdWords прогнозує від 100 тис до 500 тис показів можливих оголошень на цю категорію, що здається великим числом для такої вузької і ексклюзивної категорії людей, як інвестори.

Орієнтування на аудиторії за інтересами більше підходить тим рекламодавцям, які продають продукти масового споживання і мають більші рекламні бюджети (жіночий одяг, взуття, відеоігри).

Особливі аудиторії

Ця функція дозволяє визначати охоплення реклами більш точно, ніж з простими аудиторіями за інтересами

Щоб налаштувати особливі аудиторії за інтересами, необхідно ввести ключові слова в довільній формі – ті які описують ваш бізнес, ваш продукт або послугу. Також потрібно вказати адреси сайтів, які на вашу думку відвідує ваша цільова аудиторія. На основі вашого списку ключових слів і адрес доменів, Google AdWords формує список тем веб-сайтів, на яких далі будуть показуватися ваші оголошення.

Особливі інтереси сформують для вас таргетинг по темам. Існує думка, що за допомогою особливих аудиторій, можна налаштувати рекламу на відвідувачів сайтів-конкурентів, досить вказати в списку адреси їх сайтів. Це дійсно можна зробити, але не думайте при цьому, що реклама буде показуватися саме тим відвідувачам, які відвідали сайти ваших конкурентів. Насправді, Google просто проаналізує контент цих сайтів і запропонує теми, які відвідує аудиторія перерахованих вами сайтів – сайтів ваших конкурентів. Тобто, якщо ви додасте в особливі аудиторії всього 1 сайт, з відвідуваністю 10 осіб на місяць, то цілком можливо, що Google AdWords знайде для вас схожу аудиторію, яка буде складатися з 50-60 мільйонів чоловік, які схожі по поведінці на тих, хто був на зазначеному вами сайті.

В цілому, можна говорити, що особливі аудиторії є такою же стріляниною з гармати по горобцях, як аудиторії за інтересами. Якщо у вас не продукт масового споживання, то використовувати цей тип орієнтування можна лише з максимальною обережністю.

Аудиторії зацікавлених покупців

Дозволяє показувати рекламу тим покупцям, які займаються пошуком і порівнянням товарів або послуг на сайтах в КМС.

При цьому система враховує, які сайти відвідував користувач, на які оголошення натискав, і які конверсії здійснював.

Ключові відмінності від звичайних аудиторій:

 • аудиторії зацікавлених покупців формуються на основі недавньої поведінки користувачів;
 • аудиторії зацікавлених покупців в 4 рази більше, ніж аудиторії за інтересами. Це означає, таргетинг буде точніше.

Таргетинг по темах

Дозволяє показувати оголошення відразу на безлічі сторінок однієї предметної спрямованості.

Це вид таргетингу, який відноситься до виду таргетингу на основі контенту сторінки. Також таргетинг по темам передбачає більш широке охоплення. Однак він працює трохи точніше, ніж таргетинг по інтересам. По суті, таргетуючись на певну тематику, наприклад – жіноче здоров’я, ви просите Google AdWords підібрати всі сайти КМС, які він відносить до цієї тематики і на них показувати ваше оголошення. Коли ви вибираєте одну з тем, Google AdWords дуже приблизно прогнозує кількість показів оголошень, які ви можете отримати, якщо налаштувати таргетинг на цю тему.

Звичайно таргетинг по темам завжди менш точний, ніж підбір майданчиків вручну, або таргетинг на певні сайти, або за допомогою ключових слів. Однак, якщо вам раптом не вдається знайти трафік через підбір майданчиків вручну або через ключові слова, то можна спробувати таргетинг на певну тему, особливо, якщо є відповідна. Назва теми не завжди має відображати назву продукту або назву послуги, що надається. Наприклад, якщо ви продаєте велосипеди, то тема, яка може бути використана – це піші прогулянки і кемпінг.

Резюмуючи, можна сказати, що таргетинг по темам і інтересам мають досить широке охоплення. Найкраще їх використовувати в тих випадках, коли у вас продукт масового споживання – взуття, одяг, телефони. Як показує досвід, найкраще ці види таргетингу працюють в тих випадках, коли в бізнесі існує проста точка входу. Якщо мета – підписка або перегляд відео, але не відразу покупка товару, то теми і інтереси можуть працювати непогано. Ми створюємо просту точку входу і тоді менш зацікавлена ​​аудиторія, яка такою і є по причині того, що таргетинги за темами і інтересам дають досить велике охоплення, легше входить в воронку продажів вашого бізнесу. Але навіть за умови того, що точка входу проста і вона не вимагає серйозного рішення від користувача в поточний момент часу, зазвичай ми ніколи не знаємо, спрацюють у нас ті чи інші інтереси чи ні. Звичайно, коли тематика вашого бізнесу точно збігається з назвою теми або інтересу, ймовірність успішного результату підвищується, але навіть в цьому випадку можливі варіанти.

Кращий спосіб почати використовувати таргетинг по темам або інтересам – це запустити тест. Ми налаштовуємо таргетинг на різні теми і інтереси. Чекаємо отримання 300-400 кліків і далі аналізуємо результати. Якщо спрацювало – відмінно, якщо ні – запускаємо новий тест. Краще, якщо процес тестування буде йти постійно.

Хороші фахівці постійно знаходяться в пошуку нових аудиторій і тестують нові креативи, намагаючись знайти оптимальні поєднання.

Таргетинг по демографії

Нам важливо зрозуміти, як саме Google отримує демографічні дані користувачів, якщо ми хочемо ефективно використовувати даний вид таргетингу.

Існує 2 варіанти:

 1. Коли користувач авторизований під своїм акаунтом. У цьому випадку Google просто використовує інформацію, яку користувач сам про себе вказав в своєму акаунті.
 2. Коли користувач не авторизований під своїм акаунтом. У цьому випадку Google намагається автоматично визначити його стать і вік на основі тих сайтів, які він відвідує і тих роликів, які він дивиться на YouTube.

Таргетинг по демографії має такі параметри:

 • стать;
 • вік:
 • батьківський статус:
 • рівень доходу (тільки США).

У категорію “невідомо”, потрапляють ті користувачі, яких Google не зміг визначити стать, вік і батьківський статус.

ВАЖЛИВО! Дуже часто рекламодавці роблять помилку. Вони вважають, що статус “невідомо” – це щось незрозуміле і приймають рішення відключити його в налаштуваннях рекламної кампанії. Однак, з урахуванням того, що демографічні дані користувачів в загальному і цілому визначаються з досить великою похибкою, відключення показів тим, хто отримав статус “невідомо”, веде до більш інтенсивного зниження охоплення. Відключати такий статус не рекомендується. Я думаю, ви розумієте, що демографічний таргетинг в більшості випадків використовується для уточнення вже раніше обраної аудиторії. Іншими словами, досить складно уявити бізнес, який з урахуванням всіх можливостей AdWords і КМС буде рекламуватися на чоловіків у віці від 18 до 25 років, не застосувавши при цьому ніяких інших налаштувань націлювання.

Ще один мінус – цей вид таргетингу не дозволяє розділяти цікаву для нас аудиторію на мікросегменти і для кожного сегмента придумувати своє рекламне повідомлення.