Кращі шрифти для сайту: як підібрати

как подобрать шрифт для сайта

Часто власники електронних ресурсів цікавляться питанням: який шрифт краще використовувати для сайту? Здавалося б, така дрібна деталь, але вона має великий вплив на відвідувачів сторінки. Тому досвідчені веб-майстри враховують цей нюанс. Уміння грамотно підібрати типографіку є одним з найбільш важливих навичок дизайнера.

Чому шрифт має значення?

Текст — це основне джерело інформації будь-якого ресурсу. Його створюють під певну цільову аудиторію, ставлячи перед собою мету вирішити певне завдання. Тому тут важливо все: зміст написаного, унікальність контенту, манера його подачі, а також візуальний вигляд. Інформація повинна сприйматися легко з будь-якої точки зору. І тут шрифт відіграє далеко не останню роль.

Кращий шрифт для сайту той, який допомагає читати текст швидше, сприяє кращому сприйняттю і засвоєнню інформації. А правильний його розмір не дає очам швидко втомлюватися, що теж важливо. Особливо, коли мова йде про великі обсяги інформації.

Більшість користувачів не звертають особливої ​​уваги на шрифт, вони сприймають його інтуїтивно. Але якщо з ним щось не так, швидше за все просто закриють сторінку. Крім того, шрифт може зробити написане більш переконливим, надати йому ділового стилю, або, навпаки, налаштувати на атмосферу розважального характеру.

Як підібрати шрифт для сайту

Основна складність вибору полягає в різноманітті існуючих варіантів. Щоб визначитися з вибором і не прогадати, в веб дизайні використовують такі правила:

 1. Орієнтування на ціль і аудиторію. Яку інформацію потрібно донести? Для написання серйозної новини підбирають діловий шрифт, а для лендінговой сторінки той, який не буде відволікати увагу від картинки. Виходячи з цього визначають і аудиторію. Для дітей краще підходять великі шрифти, для більш дорослих — контрастні, декоративні.
 2. Простота. Визначаючи, які шрифти використовувати для сайту, краще віддавати перевагу простим варіантам, які легко читаються. Рукописні або ексцентричні шрифти ускладнюють сприйняття тексту, тому їх можна використовувати для заголовка сайту, щоб привернути увагу.
 3. Мінімалізм. Не слід використовувати занадто багато шрифтів. Залежно від типу ресурсу 2-3 буде досить. В іншому випадку це не тільки може порушити дизайн, але і негативно вплинути на продуктивність сайту, адже завантаження кожного зайвого шрифту сповільнить роботу проекту.
 4. Поєднуваність. Рідко, коли використовується тільки один шрифт. Тому важливо підібрати пари, поєднання яких виглядає гармонійно, що не суперечить тональності.
 5. Розмір. Вибір шрифту для сайту також повинен враховувати розмір написаного. Оптимальний розмір для основного тексту — 16pt-24pt, а ось рукописні шрифти для нього не підходять, так як вигідніше виглядають у великому розмірі.
 6. Відображення. Важливо, щоб контент коректно показувався у всіх браузерах і операційних системах. Особливо це відчутно для мобільної версії сайту.

який шрифт краще використовувати для сайту

Найпопулярніші шрифти

Існують найрізноманітніші кириличні шрифти. Керуючись здоровим глуздом і маючи хороший смак, можна підібрати найбільш хороші варіанти для вашого ресурсу. Вибираючи, який шрифт використовувати на сайті, пропонуємо ознайомитися з ТОП-8 найбільш відомих з них, які веб-дизайнери використовують практично на будь-якому Інтернет-ресурсі:

 • Times New Roman (найбільш стандартний варіант для оформлення ділової документації);
 • Arial (за замовчуванням встановлений в Google Docs);
 • MS Sans Serif (ним прописані всі операційні оповіщення в системі Microsoft Windows);
 • Tahoma (вважається більш технічним);
 • Georgia (має більш широкі і різкі зарубки);
 • Courier New (імітує друкарську машинку);
 • Verdana (вважається ідеальним для онлайн-ресурсів);
 • Impact (більшою мірою можна зустріти в заголовках).

Щоб вручну налаштувати підключення шрифту на ресурсі, який працює на одній з CMS, потрібно додати код вбудовування в вихідний код шаблону в область <html>… </head>. У файлі CSS вказати правило для визначення підключених сімейств.

Який шрифт вибрати для сайту: рекомендації фахівців

Вдало підібраний шрифт — це вже половина хорошого дизайну. Для цього пропонуємо вам скористатися порадами професіоналів:

 • враховуйте тональність (вона повинна відповідати загальному стилю ресурсу);
 • поєднуйте гротеск і шрифти із зарубками;
 • не використовуйте більше 2-3 шрифтів;
 • не робіть вибір на користь рукописних варіантів, коли мова йде про основний текст;
 • дотримуйтеся принципу пропорційності;
 • не забувайте про інтервали (стандартні тексти великого обсягу мають інтервал між блоками 1,5);
 • орієнтуйтеся на аудиторію (для кожної категорії читачів свої кращі шрифти для сайту);
 • враховуйте, що російські букви з певним шрифтом можуть бути більш красиві, ніж англійські, і навпаки;
 • тестуйте, не бійтеся пробувати, адже це найкращий метод дізнатися, як працює те чи інше поєднання в кожному конкретному випадку.

Як ми бачимо, вибір найбільш підходящого варіанту дуже індивідуальний і залежить від багатьох факторів. Не випустити з уваги жоден з них допоможуть досвідчені фахівці. Вони знають, що текст — один з основних комунікаційних шляхів для дизайнера і користувача, а типографіка може як зробити його краще, так і нашкодити.

Компанія WebTune точно знає, який шрифт краще для сайту саме для вас.