Етапи створення веб сайтів

етапи створення веб сайтів

Розробка сайту передбачає виконання великого обсягу робіт, незалежно від розміру майбутнього проекту. Тому для реалізації успішного продукту необхідно ретельно продумати всі етапи створення веб-сторінки та дотримуватись наміченого плану.

Проектування сайту – це важливий процес, який має велике значення для розвитку бізнесу. Веб-розробники добре усвідомлюють, що створення односторінкового лендінгу або такого глобального проекту як інтернет-магазин, однаково потребує великої кількості уваги, часу, фінансів, а також залучення до роботи команди фахівців.

Робота в команді завжди приводить до непорозумінь, а відсутність плану може привести до непередбачуваного результату. Чіткий алгоритм дій з детально опрацьованими нюансами допоможе переконатися у тому, що проект просувається у потрібному напрямку.

Послідовність етапів розробки сайта: від ідеї до реалізації

Процес створення сайту починається з усвідомлення проблеми. Сайт – це дуже ефективний інструмент для ведення успішного бізнесу. Важливо, щоб клієнт це розумів. Відповідно, спонукальними мотивами для його розробки може стати відсутність сайту, недієздатність наявного ресурсу або його неспроможність виконувати конкретні дії, що пов’язано з певними технічними недоліками. Чітке розуміння основної задачі майбутнього проекту – дуже важлива складова, від якої залежить успіх вашого бізнесу.

Етапи розробки сайту:

  • визначення тематики та основної мети проекту;
  • розробка технічного завдання;
  • прототипування, макетування та дизайн;
  • верстка та програмування;
  • наповнення контентом;
  • тестування;
  • здача готового проекту.

етапи створення сайту

Визначення тематики та основної мети проекту

З чого починається робота над сайтом? Спочатку потрібно визначити для чого він потрібен. Від цього залежатиме тип ресурсу, портрет цільової аудиторії та основні вимоги. Чітке розуміння мети та остаточного результату допоможе вибудувати ланцюг структури проекту та сформувати які етапи створення сайту необхідні для досягнення мети.

Усі ці особливості необхідно обговорювати на початковому етапі. Для цього потрібно працювати у тісній зв’язці з замовником. Клієнтам дуже часто не вдається висловити загальну ідею. Активна участь у переговорах допоможе розробити концепцію, сформулювати основні цілі та вибрати інструменти для їх досягнення. Тільки після досягнення порозуміння та визначення основних пріоритетів, можна переходити до наступного етапу.

Розробка технічного завдання

Технічне завдання – це офіційний документ та фундамент для подальшої роботи. В ньому прописуються всі деталі: структура або мапа сайту (кількість сторінок, розділів, категорій, блоків), вимоги стосовно дизайну, функціонального, візуального та текстового наповнення, а також технічні можливості.

План розробки сайту або ТЗ потребує обов’язкової участі замовника та відповідності наступним вимогам:

  • детальність – прописується кожен аспект і всі кроки, які виконуватиме фахівець;
  • чіткість – у цьому документі не місце суб’єктивним формулюванням;
  • зрозумілість – усі вимоги розписуються зрозумілою для фахівця мовою з використанням відповідної термінології.

Техзавдання – це інструкція, яка буде постійно використовуватися під час розробки сайту. Перейти до основних видів робіт можна буде лише після узгодження всіх питань.

Прототипування, макетування та дизайн як основні етапи створення веб-сайту

На цьому етапі створюється макет, який перевтілить ідеї у реальний об’єкт. Мова не про розробку повноцінного веб-інструменту, готового до роботи, але ви зможете його роздивитися та оцінити переваги. Для цього команда дизайнерів працює над декількома ескізними варіантами, беручи за основу технічне завдання.

Більшість помилково вважають, що цей пункт стосується лише зовнішнього оформлення сторінок. Насправді, найбільшу увагу спеціалісти приділяють правильному розташуванню елементів з урахуванням правил юзабіліті та інших технічних особливостей. Враховуючи всі ці етапи створення сайтів можна забезпечити швидку та стабільну роботу ресурсу.

Після підготовки прототипів та макетів, їх узгоджують з замовником. При необхідності вносяться необхідні зміни, поки проект не буде ухвалено остаточно.

послідовність етапів розробки сайта

Верстка та програмування

Наступний крок – технічна складова. Даний процес передбачає злиття дизайну з двигуном, що перетворює сайт в інструмент з робочими функціями. Спеціалісти для цього використовують знання з основ HTML, підключають CSS стилі, а потім з’єднують з CMS. Слід зазначити, що не всі сайти створюються на основі CMS. Наприклад, прості односторінкові ресурси здатні функціонувати без системи управління контентом.

Далі послідовність створення веб-сайту передбачає надання послуг з програмування. Фахівець повинен «оживити» сайт та наповнити його необхідним функціоналом. У більшості випадків програмування здійснюється на основі CMS, наприклад, на WordPress або сервісі Тільда, але в інших – потребується написання коду з нуля. Наприклад, для того щоб розробити унікальний функціональний блок тощо.

Наповнення контентом

Після завершення створення верстки, ми отримуємо по суті робочий інструмент, але з порожніми розділами та сторінками. Їх необхідно заповнити текстовими та графічними матеріалами. Важливо, щоб контент відповідав стандартам оптимізації для подальшого просування ресурсу в пошукових системах.

Тестування

Загалом ми вже розглянули основні етапи створення сайту, які стосуються безпосереднього процесу розробки. Тестування – це завершальний етап, який включає проведення різних видів перевірок на предмет помилок, некоректного функціонування та загальної працездатності ресурсу. Виявлені помилки усуваються фахівцями до тих пір, поки не будуть повністю вирішені.

Ще один важливий пункт – розміщення сайту в інтернеті. В момент, коли ви отримуєте зверстаний проект, який готовий до роботи, не думайте, що він почне приносити прибуток у цю ж секунду. Для цього сайт має бути доступним для користувачів, тому його переносять на постійне місце прописки – хостинг. Окрім того, йому потрібно вибрати доменне ім’я. Підключення домену до хостингу – крок, який можна зробити в будь-який час. Зазвичай це питання вирішують на початку.

Після розміщення сайту в інтернеті проводять фінальне тестування, щоб перевірити його працездатність.

Здача готового проекту

Після передачі замовнику готового проекту, фахівці проводять навчання роботі з сайтом. Це допоможе клієнту самостійно оновлювати інформацію на ресурсі, збирати аналітику, вносити певні зміни та діяти на свій розсуд.

За бажанням клієнт може продовжити роботу з розробником, адже будь-який ресурс потребує подальшого розвитку, підтримки та просування. Насправді тут багато чого залежить від типу сайту. Наприклад, сайт-візитка після завершення розробки та розміщення на хостингу не потребує особливої уваги або регулярного оновлення інформації. В той час як інтернет-магазин повинен постійно оновлюватися та утримувати позиції в пошукових системах.

які етапи розробки веб сайту

Критерії вибору виконавця та які етапи розробки веб-сайту мають бути обов’язково включені?

Для того, щоб обрати кваліфікованого розробника та не пошкодувати про своє рішення, необхідно звернути увагу на наступні критерії:

  • спеціалізація сторінки – виконавець повинен спеціалізуватися на тому виді робіт, який вас цікавить, щоб добре розбиратися в нюансах;
  • портфоліо та репутація – попередньо вивчіть готові проекти підрядника та їхній успіх;
  • зворотній зв’язок – пунктуальність та поважне ставлення – гарантія тісних ділових стосунків.

Щодо етапів розробки, то вони можуть змінюватися в залежності від проекту. Тут теж багато чого залежить від типу сайту. Розробник сам підкаже, які етапи створення веб-сайтів необхідні для вашого конкретного випадку. Більшою мірою на це впливатиме мета та результат, якого ви бажаєте досягнути.

Якщо вам необхідно розробити якісний сайт, звертайтеся до веб-студії WebTune. Під час роботи ми використовуємо різноманітні інструменти для створення автоматизованих проектів. У нас працюють професіонали, які створюють під ключ ефективні проекти.