Перенесення сайту на інший хостинг

перенос сайта на другой хостинг

Перенесення сайту на інший хостинг – досить буденна задача, але для її виконання недостатньо розірвати старий договір, а потім укласти новий. Цей процес набагато складніше і пов’язаний з вирішенням ряду технічних питань.

Але перш ніж до нього приступати, розглянемо причини, які можуть привести до цього рішення:

  • часті повідомлення про помилки – всі помилки, які починаються з цифри 500, вказують на збої в роботі сервера. Але в деяких випадках вони можуть бути пов’язані з неправильною роботою сайту. Тому перш ніж звинувачувати у всьому свого хостинг-провайдера, виключіть цей момент;
  • тривалий час завантаження сайту – серйозна проблема, яка може стати приводом для того, щоб з’ясувати – як перенести сайт з одного хостингу на інший. Це доведеться зробити, якщо ваше інтернет-з’єднання справно працює, верстка сайту була виконана коректно, а вага медіафайлів не перевищує допустимих значень. Можете також скористатися різними сервісами, щоб перевірити швидкість роботи інших сайтів, розташованих на тому ж сервері. Якщо швидкість низька, значить, проблема в хостері;
  • вірусні атаки – вказують на те, що майданчик нехтує заходами безпеки;
  • високі тарифи – зараз в цьому сегменті висока конкуренція, тому можна знайти багато варіантів з вигідними умовами;
  • погана робота технічної підтримки – перенесення хостингу цілком виправдане в цьому випадку. Завжди приємно працювати з ввічливими людьми, які вміють швидко вирішувати проблеми.

Якщо один з перерахованих пунктів добре вам знайомий – переїзд – гарне рішення проблеми. Але спочатку переконайтеся в тому, що нове місце пропонує ті ж можливості, а послуги хостингу вже оплачені або передбачений пробний період на безкоштовній основі. Ще один момент – безкоштовне перенесення сайту, який пропонують деякі хостери. Скористайтеся цією пропозицією, щоб не обтяжувати себе зайвими турботами. Якщо ж ручне перенесення є для вас принциповим, тому що ви хочете контролювати увесь процес, тоді дійте за наступним алгоритмом.

Як перенести сайт на інший хостинг: покрокова інструкція

Етап 1: додавання домену

Додавання домену – перший крок, який потрібно зробити. Зайдіть в панель управління і знайдіть налаштування імені, де у відповідному рядку потрібно буде ввести свої дані. Цей крок не допоможе перенести ім’я на новий хостинг, але зате підготує його до подальшого підключення.

Етап 2: перенесення файлів

Перш ніж приступити до цього етапу, веб-розробники наполегливо рекомендують зробити резервну копію даних. Це убезпечить вас від втрати важливих файлів, і ви зможете відновити їх в будь-який момент, якщо щось піде не так. Оскільки інформації багато, перенесення сайту на хостинг передбачає створення архіву на старому сервері. Дані беруться з кореневої директорії за допомогою протоколу FTP/SFTP, SSH, ще можна використовувати файловий менеджер, який вбудований в панель управління.

як перенести сайт на інший хостинг

Етап 3: перенесення бази даних

Цей пункт стосується тільки сайтів CMS, які використовують MySQL. Покроково виконайте наступну інструкцію: увійдіть в панель phpMyAdmin, потім знайдіть розділ, в якому знаходиться база даних, і виділіть всі файли, натисніть на кнопку «експорт». Щоб заощадити час, інформацію краще заархівувати, як в попередньому пункті.

Наступнй із заходів, яких треба, щоб перенести сайт на інший хостинг – зайти на новий хостинг, натиснути на кнопку «створення бази даних», заповнити всі необхідні поля, підтвердити дію і натиснути на кнопку «імпорт».

Етап 4: перенесення облікових записів e-mail

Важливий пункт для тих, хто активно обмінюється електронними листами під час роботи. Тут може бути кілька сценаріїв:

  • поштовий ящик підключений до домену – найбільш зручний варіант. Все, що вам потрібно буде зробити – прив’язати поштовий сервер до нової IP-адреси;
  • прив’язка до посередника – тут необхідно переконатися в тому, що записи MX оновлюються в DNS;
  • e-mail розташований на старому сервері – в цьому випадку потрібно буде зробити імпорт даних у відповідному розділі.

Етап 5: оновлення файлів конфігурації CMS

Перенесення сайту з одного хостингу на інший передбачає зміну налаштувань в системному документі. Як правило, цей файл можна знайти за такими ключовими фразами як: settings або config. Наприклад, на WordPress він називається wp-config.php і знаходиться в папці CMS. Вам потрібно буде відкрити цей файл через блокнот і внести нову інформацію в такі рядки як: ім’я, користувач, пароль, хостинг. Після завершення цієї дії, файл потрібно залити в кореневу директорію нового сервера.

Етап 6: настройка домену

Завершальний етап – підключення домену на новий сервер. Найпростіший спосіб – змінити налаштування NS. Тобто, змінити дані старого хостера на нові. Необхідну інформацію вам вишлють на електронну пошту відразу після реєстрації. Тепер все готово – перенесення сайту з хостингу на хостинг завершено. Щоб переконатися, що все пройшло добре, перевірте, наскільки коректно працює сайт.

Пам’ятайте про те, що це досить тривалий процес, який може зайняти кілька годин або навіть днів (у випадку з повним переїздом сайту). Крім того, на обробку запитів, пов’язаних зі зміною облікових записів, піде час. У цей період важливо відкласти будь-які дії, пов’язані з роботою з ресурсом і не вносити будь-які зміни.

Якщо ж ви не маєте наміру розбиратися в питанні як перенести сайт на новий хостинг – завжди можна знайти обхідні шляхи. Фахівці веб-студії WebTune допоможуть завантажити готовий сайт Вордпресс на новий хостинг. Ми здійснимо швидке і безболісне перенесення без втрати даних.