Frontend і Backend розробка

frontend и backend

Ви напевно чули такі поняття, як фронтенд і бекенд розробка. Що ж вони насправді означають, яка між ними різниця і чому багатьох останнім часом цікавить така професія, як фронтенд-розробник ? Розберемося у всьому по порядку.

Що таке фронтенд?

Під даним терміном розуміють розробку інтерфейсу користувача і функцій, які працюють на стороні клієнта певного ресурсу. Іншими словами – це все, що браузер може читати і виводити перед користувачем на екран або запускати. Фронтенд являє собою публічну сторону додатку, з якою людина може взаємодіяти, встановлюючи контакт напряму.

Front end – це процес по створенню даної частини програми. Всього, що бачить користувач, коли заходить на ту чи іншу сторінку.

Фронтенд вміщує в себе кілька компонентів:

  • HTML (мова розмітки документа, за допомогою якого створюються заголовки, абзаци, списки і т.д.);
  • CSS (мова, яка використовується для опису і стилізації документа, завдяки якому задаються потрібні шрифти, кольори, розміщуються певним чином блоки та ін.);
  • JavaScript (мова, що реагує на дії відвідувачів сайту: кліки мишкою, пересування курсору, натискання клавіш).

Розробка фронтенда передбачає кропітку роботу, в результаті якої кожна ікона, кнопка або текст стоять на своєму місці, виглядають цілісно, не заважають і не перекривають один одного (так звана веб-верстка). І наочно побачити код сторінки може будь-хто в своєму браузері. При цьому значення має не тільки зовнішній дизайн ресурсу, але, щоб всі його елементи виконували своє пряме призначення, тобто з їх допомогою можна було здійснити необхідні дії.

Тому для випуску якісного продукту фронтенд-розробнику доведеться налагодити взаємодію з іншими фахівцями: програмістами, маркетологами, дизайнерами та іншими.

front end це

Що таке бекенд?

Бекенд – це все, що працює на сервері. Виходячи з цього, бекенд розробка – це робота над програмними засобами, спрямованими на реалізацію логіки ресурсу. Ця частина прихована від очей користувача, оскільки відбувається за межами його браузера або конкретно взятого комп’ютера.

Розробник сайтів в даному випадку використовує ті ресурси, які є на сервері. При цьому його обов’язки можуть значно варіюватися, залежно від того про який продукт йде мова. Так, фахівець може займатися створенням, інтеграцією баз даних, забезпечувати безпеку ресурсу, налаштовувати технології резервного копіювання або ж відновлення інформації.

Бекенд являє собою процес об’єднання користувача з сервером, який неможливо відстежити неозброєним поглядом.

Відмінність Frontend і Backend розробки, їх взаємодія

Основні відмінності даних понять полягають в тому, що одне з них (фронтенд) являє собою все, що бачить користувач при роботі з сайтом, а інше (бекенд), навпаки, перебуває поза полем зору людини. Це дві частини одного і того ж проекту, одного цілого, і є кілька варіантів, як вони будуть взаємодіяти один з одним.

Зазвичай весь процес проходить циклічно:

  • Frontend збирає призначені для користувача дані і перенаправляє їх в Backend;
  • відбувається обробка даних;
  • інформація повертається, прийнявши зрозумілу форму і виконавши запит.

Відмінності Frontend від Backend сайту істотні, так як за кожну з названих вище задачу відповідає окремий фахівець, а успішний результат можливий тільки при взаємодоповнюючій командній роботі.

Зрозуміти особливості їх взаємодії найпростіше на прикладі. Так, оплачуючи покупку в інтернеті, ви заповнюєте дані своєї карти, натискаєте кнопку «оплатити» і отримуєте сповіщення про те, що оплата пройшла. Це чистої води фронтенд. А ось як далі гроші рухаються по мережі, як продавець отримує ваше замовлення – ви не бачите, це бекенд.

бекенд це

Як скористатися послугами досвідченого розробника?

Якщо вам необхідна бекенд або фронтенд розробка, команда професіоналів від веб студії WebTune готова вам в цьому допомогти. Подібні послуги останнім часом стають все більш популярними, хоча багато хто до цих пір не знає, чим же займаються розробники, плутаючи їх з дизайнерами або верстальниками сайту.

А разом з тим грамотний developer добре розбирається в роботі препроцесорів і збирачів GULP, LESS, SASS, GRUNT, працює з SVG-об’єктами, DOM, API, AJAX і CORS і так далі. Крім усього іншого він знає основи адаптивної і responsive верстки, UI/UX-проектування, кросбраузерності і крос-платформенності, базового тестування.

Знадобилася фронт розробка – сміливо звертайтеся до нас. Ми завжди націлені на результат, а головна місія нашої команди – задоволений клієнт, який хоче повертатися до нас знову і знову.