Перенесення сайту на інший домен

перенос сайта на другой домен

Іноді виникає необхідність перенести сайт на інший домен. Актуальним це може бути при зміні найменування компанії, зміні доменної зони, вихід з-під фільтрів і т.д. Слід зазначити, що подібний переїзд відобразитися на СЕО-просуванні ресурсу. Так, сайт може втратити деякі свої позиції в пошуковій видачі і навіть на кілька місяців з неї зникнути.

Коли краще переїхати на інший домен?

Для початку переконайтеся, що робити перехід доцільно. Тобто, що для цього є вагомі підстави. Для нових ресурсів, які ще не індексуються пошуковими системами, це простіше, адже немає необхідності думати про уже здобутий СЕО-трафік. А ось з його збереженням перенесення сайту на інший домен варто того за умови:

 • отримання більш релевантного доменного імені, що відображає ідею проекту в кращому ступені;
 • якщо проведений ребрендинг або змінилася назва фірми;
 • виникнення необхідності змінити національну доменну зону на міжнародну.

Якщо ви визначили, що міграція все-таки необхідна, виконувати дану операцію слід за визначеним алгоритмом, попередньо провівши підготовчу процедуру. Розглянемо все більш детально.

Рекомендації по перенесенню: чого робити не варто

Щоб зробити все грамотно, важливо дотримуватися наступних правил:

 1. По можливості не переносьте кілька ресурсів на один домен. Це може створити незручності для відвідувачів, а також потягнути за собою втрату трафіку. Найкраще робити переїзд на інший домен після того, коли почне приходити трафік по раніше перенесеному сайту.
 2. Не відправляйте декілька запитів одночасно.
 3. Якщо виникла необхідність перенести доменний ресурс на одну адресу, а субдомен – на інший, проведіть всі операції з субдоменів окремо.
 4. Дотримуйтеся на локальній адресі тієї ж структури сайту, що була на попередній. Завдяки цьому забезпечується пряма передача сигналів на новий сайт.

перенос сайту на новий домен

Як перенести сайт: алгоритм дій

Якщо ви придбали домен, яким уже хтось користувався раніше, першочергово перевірте, щоб на ньому не було ніяких санкцій, а також, щоб він не мав підозрілих посилань або забороненого контенту – це дуже важливо для SEO просування.

В цілому, процедура перенесення займає 2 етапи: перенесення бази даних і налаштування переходу зі старого URL на новий. Вся процедура при цьому вимагає декількох дій:

 1. Деактивація плагінів. Під час переходу CMS WordPress на інший хостинг раніше встановлені плагіни можуть почати працювати дуже нестабільно. Хоча Вордпресс цілком стійкий, і здатний оперативно підлаштовуватися під різні нововведення, але в роботах сторонніх плагінів часом з’являються помилки.
 2. Безпосередньо перенесення БД. Щоб переїзд сайту на новий домен був успішним, рекомендуємо постійно робити резервні копії даних перш, ніж вносити в них будь-які зміни. При цьому можна скопіювати все вручну або встановити автоматичне копіювання. Для можливості використання останнього буде потрібно встановити спеціальний плагін.
 3. Налаштування перенаправлень. Після реєстрації нового домену та вказівки для нього DNS-серверів, іноді, щоб вони запрацювали, може знадобитися якийсь час для установки оновлень (від 2-х годин до доби). Після цього потрібно забезпечити автоматичне перенаправлення всіх сторінок. Для успішного функціонування «зв’язки» доменів існує 301-й (постійний) редирект. Завдяки його використанню пошуковики проіндексують сайт за новою адресою. Обов’язково перевірте, чи правильно налаштована переадресація і працює ресурс.
 4. Повідомлення про зміну імені. Про те, що було здійснено перенесення сайту з одного домену на інший, важливо довести до відома Google. З цією метою можна використовувати такий інструмент, як «Зміна адреси». Гугл, в свою чергу, перевірить, чи дійсно ви числитесь власником даного ресурсу. Найбільш простий метод підтвердження домену – це додати новий сайт в консоль пошуку.

Не варто випускати з уваги міграцію системи аналітики, а також не забудьте прописати новий код відстеження на сайт. Далі важливо завантажити його карту в консоль пошуку.

Коли всі кроки виконані, рекомендуємо перевірити, чи все вийшло так, як планувалося. Для цього завантажте уже новий ресурс і подивіться, як все виглядає, чи сходиться з попередньою його версією.

Навіть якщо перенесення сайту на новий домен на перший погляд пройшло успішно, рекомендуємо перевірити наступні моменти:

 • відсутність неіснуючих сторінок (найкраще перевірку проводити в W3C Link Checker);
 • налаштування і плагіни (Вордпресс може скинути налаштування, якщо відбуваються зміни, тому перевірте, щоб все працювало, як раніше).

Якщо самостійно все коректно налаштувати не виходить – звертайтеся за допомогою до професіоналів. Фахівці веб студії WebTune забезпечать швидкий і правильний переїзд на новий домен.