Способи просування сайту: біле, сіре і чорне SEO

способы продвижения сайта в интернете

Різні види просування сайту часто використовують для збільшення кількості трафіку і, відповідно, збільшення прибутку. Це пов’язано з тим, що всі власники електронних ресурсів хочуть потрапити в ТОП пошукової видачі і надійно там закріпитися. Для досягнення такої мети існують спеціальні прийоми, які прийнято класифікувати за кольорами: білі і чорні. Умовно їх називають дозволеними і забороненими. Деякі ще виділяють свого роду проміжний варіант — сіре просування. Зупинимося на кожній з таких груп більш докладно.

Біла оптимізація

Білі інструменти по своїй суті не суперечать регламенту пошукових систем. Тому їх характеризують як дозволені. Незаперечною перевагою таких методів є не тільки гарантований регулярний ріст продажів, трафіку і прибутку, а й поліпшення якості безпосередньо самого сайту, а також відсутність штрафних санкцій від пошукачів за їх використання.

Тож не дивно, що будь-який маркетинг визнає саме white методи як найбільш ефективні і, само собою зрозуміло, як найбезпечніші.

Так, виділяють наступні білі методи просування сайту в інтернеті:

 1. Оптимізація ресурсу. Під нею розуміють цілий набір заходів, які комплексно вирішують проблему відсутності розвитку сайту: усунення помилок технічного характеру, збільшення швидкості завантаження сторінки, прописування мета-даних.
 2. Широкий посилальний профіль. Сюди входить придбання зворотних посилань з інших джерел, контекстна реклама, активне ведення соціальних мереж, блогів, форумів і т. д.
 3. Унікальний і якісний контент. Важливо, щоб тексти були цікавими, відповідали тематиці сайту і не були списані з іншого ресурсу.

Тут найширший вибір різних інструментів на будь-який смак. Білі методи розкрутки сайту мають тільки один недолік: високу вартість у порівнянні з іншими варіантами. При цьому для отримання результату може знадобитися деякий час.

біла оптимізація

Сіра оптимізація

Такі прийоми не є забороненими, але їх не можна назвати коректними. Сюди відносять:

 • переспам ключовими словами;
 • переспам внутрішніх посилань;
 • неякісні тексти.

Наслідки використання таких методів будуть не самими позитивними:

 • переоптімізація ресурсу;
 • ймовірність потрапити під фільтр;
 • зупинка зростання трафіку або його падіння;
 • деякі показники можуть перестати враховуватися при ранжуванні;
 • спад продажів і прибутку.

Чорна оптимізація

Основна причина, яка приваблює користувачів в заборонених методах — це отримання бажаного результату в короткі терміни. Завдяки їм ваш сайт може швидко зайняти місце в ТОПі пошукових запитів. Але методи black hat спрямовані не на те, щоб зробити ваш ресурс краще, а на те, щоб обдурити пошукову систему. Тому якщо пошуковики це помітять, сайт потрапить під фільтр і просто перестане видаватися у видачі.

Сучасні системи все краще розпізнають недобросовісні ресурси, в результаті чого бажаючих їх використовувати стає все менше. Виділяють наступні заборонені засоби, відомі як чорні методи розкрутки сайту:

 • Клоакінг (створення двох варіантів однієї і тієї ж сторінки, однієї, переспамленной ключами, для роботів, і другої, без переспама, для користувачів).
 • Дорвеі (сторінки, які спеціально використовуються для просування іншого ресурсу).
 • Пироги (покупка або злом сайту з метою поставити з нього посилання або редирект на свій ресурс).
 • Спамдексинг (додавання великої кількості нетематичних ключових слів для розведення частотності цільових запитів).
 • Свопінг (зміна контенту після того, як роботи його проіндексують).

Крім того, вважається, що чорні методи SEO це також будь-які види накруток: підписників, поведінкових факторів і т. д. При цьому важливо розуміти, що між чорними і сірими прийомами дуже тонка грань. Стратегія розвитку бізнесу повинна бути безпечною, а боротьба з конкурентами — чесною.

чорна оптимізація

Послуги професіоналів

Не варто в гонитві за швидким результатом вдаватися до чорних методів, так як ефект від них в будь-якому випадку буде нетривалим. Залиште це шахраям і спамерам. Для довгострокових проектів підійдуть виключно білі прийоми. Щоб грамотно розвивати свою справу і отримувати прибуток від продажу товару — звертайтеся до фахівців.

Команда компанії WebTune вже багато років успішно займається розкруткою сайтів. Ми використовуємо тільки дозволені і ефективні способи просування сайту в інтернеті, починаючи з аудиту внутрішніх факторів сайту, закінчуючи налаштуванням якісної реклами.

Грамотні фахівці підберуть оптимальне рішення для розкрутки вашого проекту, беручи до уваги особливості бізнесу і розмір бюджету.