Як збільшити відвідуваність сайту

как увеличить посещаемость сайта

Рано чи пізно кожен власник комерційного ресурсу стикається із завданням: що таке трафік сайту та як його збільшити? Існують різні способи ефективного просування, адже очевидно, що чим більше відвідуваність сайту, тим більше клієнтів в бізнесі. Розглянемо найбільш поширені методи, багато з яких є цілком очевидними і просто допомагають звернути увагу на потрібні деталі.

Оптимізація за допомогою SEO

Завдяки грамотній SEO-оптимізації можна потрапити в топ в пошуковій видачі. По суті це робота на перспективу, яка може дати довгостроковий ефект. Допоможе вам в цьому контекстна або банерна реклама. Завдяки їй можна отримати переходи на сайт з різних рекламних оголошень і інших інтернет-ресурсів.

Щоб підвищити відвідуваність сайту, рекомендуємо зайнятися не тільки зовнішньою, але також і внутрішньою СЕО оптимізацією. Для цього слід:

 • перевірити верстку на наявність в ній помилок;
 • прибрати сторінки що дублюються;
 • налаштувати адаптивність ресурсу;
 • скласти семантичне ядро;
 • правильно заповнити всі теги опису сторінки.

Обов’язково переконайтеся, що ваш сайт легко знайти, що ним зручно користуватися. Якщо значна аудиторія залишає сайт всього через кілька секунд після входу, це підвищує відсоток відмови. В результаті цього ресурс знижується у видачі в пошуковику.

залучення трафіку

Як підняти відвідуваність сайту завдяки контент-маркетингу

Ніщо не буде так корисно для ресурсу, як корисний і цікавий контент. Якщо інформація створюється для людей, вони її переглядають і повертаються знову. При цьому весь контент ділять на внутрішній і зовнішній.

Зрозуміти, що це таке, найпростіше на прикладі. Так, ви повинні усвідомлювати, що на блог піде багато витрат, як часу, так і ресурсів. Публікації повинні з’являтися постійно, мати гідну якість, а просувати їх потрібно самостійно. Це внутрішній контент, якщо він буде якісний – у вас будуть постійні читачі.

Простежте, щоб семантичне ядро ​​вміщало в себе максимальну кількість груп запитів, на які ваш ресурс може дати релевантну відповідь. Підняти трафік сайту допоможе виключення нерелевантних запитів. Серед них: згадки товарів і послуг, які ви не надаєте, назви населених пунктів, де ви не працюєте, найменування конкурентних фірм або банальні слова з орфографічними помилками.

Організовувати роботу ресурсу потрібно таким чином, щоб читачі проводили на ньому якомога більше часу. З цією метою скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • створити топ публікацій, які цікаво буде почитати тим, хто не шукає нічого конкретного;
 • лінкувати статті один з одним, даючи їм таким чином друге життя.

Оформляти контент краще різними способами: створювати чек-листи, інфографіку, слайд-відео. Це допоможе підняти відвідуваність сайту, оскільки хтось може не захотіти читати статтю, зате збереже собі графічний матеріал або подивиться відео, і навпаки.

Зовнішній же контент – це метод, як нагнати на сайт трафік, використовуючи інші джерела. Таким чином немає необхідності займатися їх просуванням, потрібно всього лише залишити в матеріалі посилання на ваш сайт.

Використання соціальних мереж

Збільшити трафік можливо і за допомогою SMM просування в соцмережах. Не обов’язково орієнтуватися виключно на своїх підписників. Радимо прислухатися до таких рекомендацій:

 • дайте людині причину перейти на сайт (напишіть цікавий пост, який приверне клієнта);
 • працюйте з лайками і репостами (вони показують залученість аудиторії, а більшість соцмереж ранжують пости саме за цією ознакою);
 • додайте кнопку репоста з сайту в соціальну мережу.

Як отримати трафік на сайт за допомогою редизайну

Фахівці стверджують, що змінювати дизайн слід не рідше, ніж 1 раз в 2 роки. Це можуть бути поступові зміни сайту, коли час від часу на ньому щось змінюється, або ж кардинальні, такі як повна переробка зовнішнього вигляду або фірмового стилю.

Саме від дизайну залежить те, як сайт сприймає відвідувач. Якщо він вже давно застарів, то навряд чи тут надовго затримаються нові клієнти. Однак, якщо вже сформувалася постійна аудиторія, важливо не переборщити, щоб не розігнати її занадто різкими змінами.

як збільшити трафік на сайт

Перевірка фільтрів

Залучення трафіку на сайт передбачає провести його перевірку на предмет попадання під фільтри. Причин тому може бути безліч:

 • застосування чорних або сірих методів SEO;
 • масова купівля посилань;
 • велика кількість технічних помилок;
 • розміщення пероптимізованного контенту з низькою унікальністю;
 • віруси або злом.

В результаті ресурс може виявитися сильно низько в пошуку або ж бути повністю або частково вилученим з індексу. Щоб позбутися від фільтра – потрібно усунути причину його виникнення, яку найчастіше можна дізнатися зі сповіщення.

Збільшення відвідуваності сайту: чого робити точно не варто

Є кілька способів, які тільки нашкодять вашому ресурсу. Щоб не зробити помилку, ніколи ними не користуйтеся:

 • прогін сайту по різним каталогам;
 • використання програм для накрутки відвідуваності (такі боти були популярні кілька років назад);
 • робота з безперспективними напрямками (вибір товару, на який занадто низький попит, створення інтернет-магазину, який працює тільки в невеликому містечку, просування продукції через неправильні канали і т.д.).

Збільшення трафіку сайту за допомогою професіоналів

Якщо ви вирішили запустити свій власний бізнес-ресурс, будь то цілий магазин або просто лендінг, вам буде потрібно не тільки його розробити, а й регулярно підтримувати цільову аудиторію. Адже навіть якщо успішний сайт пустити напризволяще, він швидко перестане приносити бажаний дохід.

Щоб цього не сталося, рекомендуємо постійно займатися збільшенням трафіку. Грамотне ведення веб-сайту допоможе не тільки зберегти вже існуючих клієнтів, а й значно збільшити клієнтську базу. Якщо не знаєте, як збільшити кількість відвідувачів на сайті – звертайтеся до нас в веб-студію WebTune.