Навіщо потрібен сайт і що він дає бізнесу

зачем нужен сайт для бизнеса

Все частіше можна почути думку про те, що для успішного розвитку бізнесу створювати власний сайт зовсім не обов’язково, так як це вимагає часу і грошових ресурсів. Розберемося, чи так це насправді, кому і навіщо особистий ресурс все-таки потрібен.

Навіщо потрібен сайт для бізнесу

У противників створення свого сайту існує безліч відмовок: наявність соцмереж, достатня кількість клієнтів, відсутність потрібної аудиторії в інтернеті або банальний брак часу і грошей.

Однак існує безліч причин, чому мати свій ресурс все-таки варто. Так, його розробка ставить перед собою наступні цілі та завдання:

 • візитка компанії (свідчить про те, що фірма в тренді, надає відвідувачам інформацію про неї і товар чи послугу);
 • канал для обміну інформацією (дає можливість налагодити комунікацію);
 • залучення клієнтів (одна з основних причин, для чого потрібен сайт компанії, що працює цілодобово);
 • підвищення довіри (власний бренд допоможе створити хороший імідж компанії);
 • ефективна реклама (на відміну від банерів і телевізійних роликів, діє на постійній основі);
 • можливість сповіщати клієнтів про новинки, знижки та новини компанії;
 • спосіб продемонструвати результати роботи (розповісти про успішні кейси, задоволених клієнтів);
 • шлях до перемоги над конкурентами;
 • вихід на нові ринки (отримати доступ до вашого ресурсу можна з будь-якої точки планети);
 • комерційна перспектива (навіть якщо ваш магазин не займається продажами через інтернет, в майбутньому завдяки сайту ви можете налаштувати цю функцію).

для чого потрібен сайт

Кому потрібен сайт

Створити сайт, свій корпоративний ресурс, потрібно будь-якому підприємству. Складно визначити, яким сферам він не потрібен, тому що такий спосіб просування корисний всім.

 1. Великий бізнес. Візьміть будь-яку всесвітньо відому корпорацію, у якій мільярдні обороти і безліч клієнтів. У всіх у них є свій сайт. Чому? Це платформа, на якій презентують нові продукти, приймають замовлення і навіть залишають оголошення про найм.
 2. Приватні підприємці. Куди ви звернетеся в першу чергу, якщо вам знадобляться послуги, наприклад, того ж сантехніка? Будете шукати оголошення в газеті, питати підходящий варіант у всіх знайомих, або просто залізете в інтернет і знайдете все в Гуглі?
 3. Творчі професії. Основна мета створення сайту компанії — залучення клієнтів і отримання прибутку. З творчими людьми точнісінько так само. На ресурсі можна розмістити власне портфоліо, щоб клієнти могли ознайомитися з вашими роботами. Особливу увагу приверне блог, в якому буде корисна і цікава інформація, пов’язана з вашою справою.

Якщо не хочете морочитися з цілим сайтом, існують лендінги — посадочні сторінки, які обов’язково містять заклик до дії (купити річ, підписатися на розсилку, залишити свої дані і т. д.). Вони орієнтовані на продаж конкретного товару або послуги, тому підходять не всім.

Визначаючи, навіщо компанії потрібен сайт, варто відзначити, що таким чином ви створюєте особистий простір. Ви самі обираєте, що і як писати, самі визначаєте правила роботи.

У свою чергу для клієнтів це служить певною гарантією відповідальності. Адже зробити сторінку в соцмережі може будь-яка людина. А ось на розробку ресурсу потрібні певні знання, навички, час і ресурси. Ніхто не буде вкладати гроші в те, до чого ставитися несерйозно. Тому наявність сайту мінімізує ризики потрапити на шахраїв і недобросовісних продавців.

Усе ще не впевнені, чи потрібен сайт для бізнесу? Звертайтеся в WebTune, ми розробимо якісний ресурс спеціально для вас.