Що таке домен та як обрати доменне ім’я сайту

що таке домен

Вже понад 10 років існує можливість реєструвати IDN, або так звані домени. Розглянемо детальніше, що вони собою являють та навіщо потрібні.

Що таке домен

Кожен комп’ютер, який підключений до системи інтернет, може бути доступним через публічну ІР-адресу. Вона має досить складний вигляд і є набором чисел, згрупованих у групи та розділених двома крапками. Людям знадобиться багато часу, аби використати таку адресу, проте комп’ютери обробляють їх з легкістю.

Зазначені адреси важко запам’ятати, а з часом вони взагалі часто змінюються. Саме з метою вирішення цієї проблеми в інтернеті люди використовують адреси, з якими їм простіше працювати. Саме вони називаються доменними іменами.

Таким чином, доменне ім’я — це еквівалент вашої фактичної адреси, місця розташування. Фактично, це адреса вашого ресурсу, місце його розміщення в інтернеті, аби користувачі могли потрапити туди, куди їм потрібно.

Як утворюють доменне ім’я? Переважно воно складається з двох основних елементів. Наприклад, ім’я Facebook.com складається з імені сайту (Facebook) та його розширення (.com).

Вибір зазначеного імені є важливої частиною процедури просування сайту. Коли компанія або окрема особа оплачують домен, вони можуть вказати, на який сервер він направлений. Особливість природи зазначеної адреси свідчить про те, що домен — це без перебільшень, ключова складова структури інтернету.

Види і рівні доменів

Осіб, які бажають зареєструвати назву свого сайту в інтернеті дуже багато. У зв’язку з цим різні комбінації букв, символів і цифр ще ділять на декілька рівнів, для того, щоб розширити діапазон можливих варіантів.

Так, виділяють наступні типи доменів:

  1. Першого рівня. Це так звані доменні зони. Вони являють собою буквене позначення наприкінці символьного запису, що відмежовується від основної назви крапкою.
  2. Другого рівня. Під ним розуміють унікальну назву сайту. Вона має бути не лише оригінальною, але й гарно звучати, легко запам’ятовуватись та нести відповідне смислове навантаження.
  3. Третього рівня. Це види доменів допоміжного рівня, який використовують на деяких ресурсах. За допомогою нього прописують адресу блогів, форумів, лендінгових сторінок і невеликих сайтів.

Крім того, домени верхнього рівня (першого) поділяються на два типи: загального використання та національні. Перші використовує вся спільнота інтернету, другі — вказують на конкретну доменну зону.

Останні відповідають двом літерам міжнародного коду кожної країни. Наприклад, для України — це .UA, США — .US, Німеччини — .DE тощо. Всього нараховують понад 200 національних доменів. Як правило, ним керують Адміністратори доменів.

Доменні імена, приклади яких ми часто зустрічаємо у мережі — це територіальні. Зазначена зона включає регіональні та субрегіональні домени. Вони прив’язані вже не до країни, а до конкретної географічної місцевості або міста (. asia,. eu, . kiev.ua тощо).

Також в окрему групу виділяють так звані тематичні домени. Вони передають тематику сайту (.cafe, .shop, .photography, .sale). Це полегшує пошуки унікального імені ресурсу, а також робить назву оригінальною. Завдяки цьому відвідувачі сайту запам’ятовують її легше та швидше.

Важливо підібрати правильну адресу, адже це обов’язково позначиться на просуванні вашого проекту.

що таке доменне ім'я

Поради, як обрати доменне ім’я сайту

Слід зазначити, що ви не можете придбати доменне ім’я. Натомість, ви маєте змогу придбати право користуватися ним протягом певного періоду часу. В подальшому його можна продовжити.

Спочатку рекомендуємо визначитися із зоною, де ви хочете придбати ресурс: ua, .com.ua, .net, .info тощо. Цей вибір залежить від специфіки вашої справи. Комерційні компанії традиційно використовують зону .com.ua, організації — .org. Зона .net вважається універсальною.

Потім потрібно знайти вільні адреси. Для визначення доступності обраного домену слід ввести його назву на веб-сайті реєстратора. Зазвичай тут необхідна реєстрація. Якщо перевірка доступності пройде успішно, доменна адреса може бути сміливо зареєстрована.

Якщо ні — варто спробувати перевірити в іншій зоні чи змінити домен.

Рекомендуємо перевіряти коректність написання домену до проведення оплати, інакше виправити помилку вже буде неможливо.

Отже, призначення доменного імені схоже з адресою вашого будинку, адже це — адреса сайту. Для невеликих знавців інтернет-ресурсів це все дуже складно. Потрібно знати певні правила вибору домену, його реєстрації та існуючі обмеження.

Щоб зробити все швидко та правильно, можна звернутися за професійною допомогою до команди WebTune. Наші спеціалісти вже багато років займаються розробкою, створенням сайтів, їх наповненням і просуванням.

Тому, якщо ви досі не знаєте, що таке доменне ім’я та що з ним робити, команда справжніх фахівців завжди готова прийти на допомогу.